DAVID GARRETT :: Poland  ::  DG PL :: POLSKI SERWIS INFORMACYJNY
NEWS ˇ DAVID ˇ DYSKOGRAFIA ˇ GALERIA ˇ DVD ˇ TRASA KONCERTOWA ˇ MULTIMEDIA ˇ FILMY ˇ AUTOGRAF ˇ DGPL - FAN CLUBNiedziela, Grudzień 08, 2019
Menu
🎻NEWS
🎻DAVID
🎻DYSKOGRAFIA
🎻DVD
🎻TRASA KONCERTOWA
🎻MULTIMEDIA
🎻FILMY
🎻KATEGORIE NEWSÓW
🎻ZAREKLAMUJ NAS
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Projekty
🎻 NOWA PŁYTA
PŁYTA:
PREMIERA: 26.10.2018🎻 DZIENNIK Z NUTAMI
PREMIERA: 2019


Stats

Strona: David Garrett Polska
Webmiss: Justine
Online : 30-07-2012
Layout: Version 4
Designed By: Justine


Zalecane jest przeglądanie strony za pomocą przeglądarki Mozilla Firefox - w innych przeglądarkach strona może być wyświetlana nieprawidłowo. Dziękuje!
DAVID GARRETT | BIOGRAFIA
DAVID GARRETT
urodził się jako David Chrisitan Bongartz 4 września 1980 w Aachen, w Niemczech.
Syn amerykańskiej prima-baleriny Dove Marie Garrett oraz niemieckiego prawnika oraz sędziego Georga Petera Bongartza.
Ma starszego brata Aleksandra , który jest prawnikiem w Ameryce , oraz młodszą siostrę Elenę.
David zaczął grać na skrzypcach w wieku czterech lat. Jego mama mówi ,że od początku wykazywał miłość do skrzypiec w odwrotności do jego brata Alexandra, który później przekazał swoje skrzypce bratu. W wieku 5 lat wygrał pierwszy konkurs ,a w wieku 7 lat dawał koncerty.
Mając trzynaście lat podpisał kontrakt z czołową wytwórnią klasyczną Deutsche Grammophon.
Studiował Royal College Of Music w Londynie, której nie ukończył.

W tamtym czasie jego nauczycielką była Ida Haendel, u której pobierał lekcje. Nauczycielka, przyjaciółka i mentorka wspomina: „Grał dla swych kolegów Koncert Czajkowskiego. Nikt nie mógł uwierzyć, że ten młody chłopiec może grać z tak wielką dojrzałością"..
Lata nauki były z jednej strony pasmem sukcesów i radości, z drugiej jednak okupione były wielkim wysiłkiem i poświęceniem. Sam artysta wspomina ten czas z mieszanymi uczuciami: „Ogromnie dużo wówczas ćwiczyłem. Miałem wtedy szansę zrozumieć, czym jest samotność, ale dzięki temu doświadczeniu moja muzyka dziś jest pełniejsza. Dzisiejsze interpretacje byłyby o wiele bardziej uboższe, gdybym nie doznał wówczas tego, czego doświadczyłem”.
Pierwszy duży koncert Garretta miał miejsce w 1991 r. z Filharmonikami Hamburskimi. Wtedy jego nazwisko zaczęło być znane i szybko dotarło do Zubina Mehty, który kilka lat później przyjął trzynastoletniego Garretta pod swoje skrzydła, oferując mu występy na wielu prestiżowych festiwalach.
„Jego talent pochodzi od Boga” – wspomina dyrygent. A David Garrett: „Mehta był pierwszym człowiekiem, który mnie nie krytykował, a dał mi potężną dawkę wsparcia, zaufania i pewności siebie”.
Wielki dyrygent Claudio Abbado podsunął Garrettowi pomysł podpisania kontraktu z Deutsche Grammophon.Ojciec skrzypka zaproponował wówczas nagranie wszystkich kaprysów Paganiniego. „To świetny pomysł, tato” – skonstatował chłopiec – „pomijając fakt, że znam tylko dwa”.
To był trudny okres dla młodego muzyka. Nie na tyle dojrzały, by móc decydować o sobie, musiał zgodzić się na wiele. Mnóstwo decyzji zapadło wówczas poza nim: „To wszystko potoczyło się błyskawicznie. Nie znajdowałem w tym siebie, to nie było dla mnie” – mówi.
Wewnętrzny konflikt zaowocował protestem organizmu. Przez trzy lata artysta zmagał się z bólem ramienia: #8222;Wszystko było niespójne – i moje ciało, i emocje”. Nadal jednak ćwiczył. Trafił wówczas do wielkiego skrzypka, Issaka Sterna, u którego pobierał lekcje.
Nauczyciel ganił go bardziej niż wszystkich pozostałych swoich uczniów. "Zapytałem go kiedyś, dlaczego to robi. Dlaczego najwięcej krytykuje właśnie mnie"wspomina Garrett. Stern odpowiedział wówczas: „Ponieważ niewiele mnie obchodzą inni uczniowie. Ty jeden mnie obchodzisz”. „To był największy komplement, jaki kiedykolwiek usłyszałem” – mówi artysta.


Bez porozumienia z rodzicami przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie rozpoczął naukę w słynnej Julliard School Of Music, studiując pod kierownictwem słynnego skrzypka Itzhaka Perlmana.
Okres nauki w Julliard School był dla Garretta czasem odnajdywania siebie i swojej drogi jako skrzypka. Przyjaciół znalazł wówczas nie wśród wiolinistów, a na wydziałach tańca i dramatu: „Uwielbiam grać dla ludzi, więc czegokolwiek wówczas ode mnie chcieli, grałem. Muzyka taneczna, jazz, rock… wszystko. To był pierwszy raz, kiedy zorientowałem się, że lubię także inną muzykę niż klasyczna. Wtedy chyba zaczęła się moja przygoda z projektami crossoverowymi”.
By zdobyć pieniądze na utrzymanie zatrudnił się, jako pomocnik kelnera oraz model, pojawiając się na łamach magazynu Vouge i na wybiegach The Fashion Week (m.in. prezentując kolekcję Armaniego).

Styl muzyczny jest to połączenie muzyki klasycznej z popowo-rockowym brzmieniem. Jest artystą który w spektakularny sposób łączy te dwa rodzaje muzyki. Jak sam mówi, przez swoją muzykę chce pokazać młodym ludziom, że muzyka klasyczna jest fantastyczna i nie musi być nudna. Na to wszystko składa się także jego wygląd, długie włosy, rozpuszczone bądź związane w kucyk, ciężkie buty , biżuteria . Jego koncerty są wielkim wydarzeniem , ma na scenie całą orkiestrę symfoniczną a także swój zespół muzyczny + tancerki efekty pirotechniczne itd. Ma wspaniały kontakt z publicznością, ciągle się uśmiecha a także przeplata swoje występy różnymi anegdotami ze swojego życia. David jest jednym z najbardziej ekscytujących wykonawców naszych czasów. Sprzedał ponad milion płyt na całym świecie. Doszedł do szczytu list przebojów w Azji, Europie i USA, zdobywając Złote i Platynowe Płyty. W 2009 roku został uznany za najlepiej sprzedającego się debiutanta w USA w dziedzinie muzyki klasycznej. Jego popularność wciąż rośnie, wróżąc jeszcze wspanialszą karierę. W Niemczech wystąpił na imprezie poprzedzającej finał Mistrzostw Świata, na której wcześniej występowali Trzej Tenorzy (Pavarotti, Domingo, Carrerras), a w USA zaprezentował „Rock Symphonies” w programie „Good Morning America”. Wcześniejszy album artysty pt „David Garrett” wydany w Stanach Zjednoczonych w 2009 roku przyniósł skrzypkowi olbrzymią popularność. „Lot trzmiela” w jego wykonaniu, niezwykłym pod względem precyzji i techniki, został zapisane w 2008 roku w Księdze Rekordów Guinnessa, jako najszybsze wykonanie tej kompozycji (trwa jedynie 66 sekund). Album „David Garrett” zadebiutował na 1 miejscu listy Billboard’s Classical Crossover, utrzymując pozycję przez dziewięć tygodni i pozostając w Top 10 przez kolejne 40 tygodni.

Rok 2012 to przede wszystkim nowa płyta, nowa trasa koncertowa oraz pierwsza rola w filmie. W lipcu rozpoczął pracę nad pierwszym filmem pełnometrażowym "Paganini- The Devil's Violinist" , w którym zagrał rolę główną Niccolo Paganiniego. Na potrzeby filmu David musiał przefarbować włosy z blondu na ciemny brąz. Napisał także całą ścieżkę dźwiękową do filmu. Premiera zaplanowana jest na 2013 rok. W listopadzie został twarzą nowej kolekcji biżuterii Thomasa Sabo, którą wspiera już od lat. To jest jego ulubiony projektant biżuterii , którą także sam nosi. Tym razem nowa kolekcja męska Wiosna -Lato 2013 "Rebel At Heart". Album Legacy otrzymał nagrodę "Echo Awards 2012" za najlepszy album klasyczny roku.
Album Music zyskał status złota już po 3 tygodniach od wydania w Niemczech. David został także AMBASADOREM Fundacji Walki z Białaczką - Jose Carrerasa. Rok 2013 Rozpoczęcie trasy klasycznej, a także Music Tour 2013 .
W 2017 roku David został twarzą marki Duca Del Valentino . Trasa Explosive Tour rozpoczyna swoją drugą część. David m.i.n wystąpi z koncertami w Polsce , oraz Izraelu,Estonii Litwie i Łotwie. Po raz pierwszy także wziął udział w Stars At Sea . W październiku ukazał się jego nowy crossoverowy album Rock Revolution, mający być kontynuacją Rock Symphonies. W tym samym roku także jego utwór z płyty Garrett vs Paganini "Erlkönig" znalazł się na soundtracku nowego filmu w reżyserii Aarona Sorkinsa "Gra o wszystko" (Molly's Game).
Początek roku 2018 przyniósł Davidowi problemy zdrowotne, które spowodowały odwołaniem koncertów klasycznych w styczniu , lutym oraz początku marca. We wrześniu 2018 roku David powrócił do pracy wznawiając trasę Explosive Tour, wydaje nowy album zatytułowany Unlimited Greatest Hits , którego premiera zapowiedziana jest na 26 października 2018 roku, a w maju 2019 wyrusza w trasę promującą nowy album.
<< powrót
Nowy Teledysk
The Show Must Go On
Teledysk promujący album UNLIMITED GREATEST HITS.UNLIMITED Greatest Hits Live 2019

04.05.2019 Chemnitz, Arena
05.05.2019 Erfurt, Messehalle
07.05.2019 Berlin, Mercedes-Benz Arena
10.05.2019 Dortmund, Westfalenhalle
11.05.2019 Oberhausen, König-Pilsener-Arena
12.05.2019 Köln, LANXESS Arena
14.05.2019 CH - Zürich, Hallenstadion
15.05.2019 Stuttgart, Schleyer-Halle
17.05.2019 Hannover, TUI-Arena
18.05.2019 Braunschweig, Volkswagen Halle
19.05.2019 Lipsk, Arena
21.05.2019 Bremen, ÖVB Arena
22.05.2019 Schwerin,Sport- und Kongresshalle
24.05. 2019 Kiel, Arena Sparkassen
25.05.2019 Hamburg, Barclaycard-Arena
27.05.2019 Mannheim, SAP-Arena
28.05.2019 Frankfurt, Festhalle
29.05.2019 München, Olympiahalle
31.05.2019 Wiedeń (Austria)
15.09.2019 Verona Arena Di Verona
19.09.2019 Tel Aviv , Menora Mivtachim Arena
25.09.2019 Skopje , Vip Arena Boris Trajkovski
01.10.2019 Praga , O2 Arena
04.10.2019 Kraków 👉 BILETY : Eventim.Pl
05.10.2019 Łódź 👉 BILETY : Eventim.Pl
06.10.2019 Gdańsk 👉 BILETY : Eventim.Pl

09.10.2019 Wilno , Simens Arena
10.10.2019 Ryga , Arena Riga
11.10.2019 Tallin , Saku Suurhall
13.10.2019 Mińsk , Plase of Republic
Telewizja

Copyright © DG PL 2012 -2019


Photos : ©Christoph Köstlin , © david-garrett.com

712780 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie